לידת בית

לידת בית היא לא רק לידה, אלא לווי רציף לאורך ההריון, הלידה ולאחריה. 

הלווי בהריון ולאחר הלידה

בתהליך הלווי היולדת פוגשת את המיילדת וביחד הן מתייחסות להיבטים הפיזיים, המנטליים והרגשיים של ההיריון, הלידה ומשכב הלידה.

המפגשים בחלקם או בכולם מתבצעים יחד עם בן הזוג שהוא שותף פעיל ומשמעותי בתהליך. לקראת לידה המיילדת מגיעה לבית היולדת, כדי להכיר את הבית והסביבה. 

המיילדת נכנסת לכוננות קריאה ללידה החל משבוע 37 ועד הלידה 24/7. לאחר הלידה המיילדת נשארת מספר שעות להשגחה על היולדת והתינוק. גם לאחר הלידה המיילדת זמינה לכל שאלה או בעיה, ומגיעה לביקורים בבית במהלך הימים שלאחר הלידה, בהם מתבצעים אומדנים אחר צהבת, הנקה, משקל, דימום, ואומדן מצבה הרגשי של היולדת.

הלידה

לידה בבית מתנהלת בהקשבה מלאה לצרכי היולדת, לקצב הגוף שלה ושל תינוקה. הכל מתרחש בסביבה הטבעית והמוכרת של הבית המאפשרת זרימה טבעית של תהליך הלידה ללא הפרעות. הורמוני הלידה פועלים בהרמוניה מדהימה ותומכים בתהליך הלידה ובבריאותם של היולדת והתינוק.

בלידה בבית, היולדת מקבלת יחס אישי, בו יש לפחות מיילדת אחת התומכת בה, דואגת לשלומה וקשובה לצרכיה. בנוסף, לרוב, יש מיילדת נוספת הנוכחת בסוף הלידה.

הלידה היא אירוע מכונן עבור היולדת ומשפחתה, וכמובן עבור התינוק. לחוויית הלידה האינטימית והרכה המתקיימת בבית, יש השפעה משמעותית על בריאות התינוק בראשית חייו ובהמשכם.

נעים להכיר

שמי נוית אדרי, מיילדת בית ומלווה נשים בתהליכי הריון לידה. נשואה לאלישמע, אמא לחמישה ילדים ומתגוררים בפרדס חנה.

מלווה נשים וזוגות בתהליך ההיריון והלידה שלהם, ועוזרת להם לעבור את ההריון מתוך חיבור ומשמעות ההיריון הכנה ללידה וכניסה להורות, בגוף ובנפש.

מתעניינים בלידת בית?

ניתן ליצור קשר לשיחה ראשונית שבה תוכלו לשאול שאלות כלליות על מנת לבחון את האפשרות ללידת בית,
לאחר השיחה נקבע פגישת הכרות בה נחליט האם נכון לצאת למסע הזה יחד

ניתן להשאיר פרטים כאן ואחזור אליכם בהקדם: